یک رابطه پیچیده با پول غیر معمول نیست. بعضی افراد دوست دارند پس انداز کنند ، و برخی دیگر دوست دارند هزینه کنند.

اما برای بعضی افراد پیچیده تر است ، و هزینه کردن پول می تواند به چرخه شریر رفتار خود مخرب منجر شود.

در کتاب ذهن بیش از پول. ، نویسنده نویس ، برد کلونتز چنین رفتارهایی را "بی نظمی در پول" می نامد. او یک استاد استادی در روانشناسی مالی در دانشگاه کرایتون در نبراسکا است.

بیشتر بخوانید: 12 راه برای پس انداز پول در مواد غذایی بعدی شما. قبض

کلونتز قبلاً در مقاله ای برای روانشناسی امروز در سال 2010 نوشت: اختلالات پول به عنوان "باورهای تحریف شده درباره پول که ما از تجربیات فلش مالی ما ایجاد می کنند" تعریف شده اند.

/ یا رویدادهای دراماتیک زندگی مرتبط با پول که از نظر عاطفی بسیار قدرتمند هستند ، اثری ماندگار از خود به جا می گذارند. "

داستان در زیر تبلیغات ادامه می یابد

Klontz به تشریح سه نوع اصلی از اختلالات پول می پردازد: اجتناب از پول (از جمله F انکار مالی و رد) ، پرستش پول (مانند خرید اجباری) و پول رابطه (مانند مخفی کردن مخارج از شریک زندگی خود ، همچنین به عنوان خیانت مالی شناخته می شود).انتخابات 2019: نحوه تأمین مالی کمپین [19659011انتخابات2019:نحوهتأمینمالیفعالیتهایانتخاباتی

با شناسایی این نوع از اختلالات ، Klontz امیدوار است که به مردم در مقابله با "اعتقادات مالی" کمک کند. "آنها می توانند هنگامی که در ذهن [their] فرو می روند" آنها را تشخیص دهند. کلونتز در مصاحبه ای با هافپوست ایالات متحده در ماه آوریل گفت:

این بیش از آن است که "با پول بد باشد".

اختلالات پول در حال حاضر به عنوان یک تشخیص بالینی مشروع شناخته نمی شوند. روانشناسی ثبت شده ، ملانیا بدلی گفت: "طبقه بندی پزشکی پرکاربرد بیماریها و اختلالات پزشکی در کانادا". یعنی ، این DSM و ICD است.

بیشتر بخوانید: انتخابات کانادا: آنچه رهبران فدرال بر اقتصاد تعهد کرده اند

با این حال ، متخصصان مانند روانپزشک مشتری ، ژوپیتر واژان می دانند که چگونه می تواند ارتباط بین تجارب گذشته ، رفتارهای آموخته شده و الگوی خرج کردن.

وی زمانی مشتری داشت که به عنوان یک نوجوان مسئولیت پشتیبانی مالی از والدین خود را بر عهده داشت ، و این شیوه احساس مشتری را در مورد پول به عنوان یک بزرگسال شکل می داد.

"رابطه آنها با پول بسیار تحریف شده است. " "مناسب است که می گویند ، [financial relationship to have with your teenager] ، این یک کمک هزینه است. لطفاً چمن را به زمین بزنید. "به ما کمک نکنید تا خانه خود را حفظ کنیم." "Smarts Money: تأثیر سوءاستفاده مالی


Smarts Money: تأثیر سوء استفاده مالی

به عنوان یک بزرگسال ، مشتری در پذیرش هدایای دیگران مشکل داشت. وی گفت: "آنها با خلاف این کار راحت تر بودند … با خرید چیزهایی برای افراد دیگر ،" او گفت:

داستان زیر تبلیغات ادامه می یابد

در تجربه روان درمانگر ثبت شده سوزان دنیسون ، مبارزه با هزینه های مشکل ساز به عنوان علامت نیز متداول است. یک بیماری دیگر.

وی دیده می شود که افرادی که با استرس و اضطراب زیاد برخورد می کنند ، چیزی را خریداری می کنند تا [themselves] احساس بهتری داشته باشند یا حواس خود را از هر چیز دیگری که در جریان است منحرف کنند. "اگر من از کنترل خارج شده ام ، می توانم کنترل خود را انجام دهم."

انواع مختلف اختلالات پول

طبق گفته Klontz ، شش نوع عمده اختلال در پول وجود دارد.

انکار مالی در تلاش است تا "با كمك كردن درمورد آنها ، مشكلات پول را به حداقل برساند."

رد مالي به معناي اين است كه شما احساس گناه مي كنيد "هر وقت پول ، به هر مقداري تعلق مي گيرد."

احتکار هنگامی اتفاق می افتد که "جمع آوری اشیاء یا پول احساس امنیت ، امنیت و تسکین اضطراب را فراهم می کند."

بیشتر بخوانید: چگونه بگوییم که آیا فشار اضطراری طرف مقابل است؟

خرید اجباری به عنوان "بیش از اندازه استروئیدها" طبقه بندی می شود. "كلونتز گفت افرادی كه از این بیماری رنج می برند ، معمولاً به عنوان كودك آموخته می شوند كه آئین خرید می تواند" فرار موقت "را از آن خود كند. نگرانی و اضطراب.

خیانت مالی من در هنگام خرید "خارج از بودجه توافق شده" با شریک زندگی خود ، یا دروغ گفتن به شریک زندگی خود در مورد "هزینه یک کالای بزرگ بلیط".

سرانجام ، امکان مالی زمانی است که شما می توانید می خواهید به دیگران پول ببخشید "آیا می توانید آن را بپردازید یا نه".

داستان در زیر تبلیغات ادامه می یابد

نحوه تشخیص علائم

اولین علامت این که شما ممکن است پول را به روش خود مخرب صرف کنید ، این است که

افراد زیادی در زندگی شما ابراز نگرانی می کنند.

افراد زیادی در زندگی شما می گویند ، "می دانید ، فکر می کنم شما پول زیادی را برای چیزی خرج می کنید." "Vaughan گفت.

آنها همچنین به احتمال زیاد شما را ترغیب می کنند. برای تأمین هزینه ها ، یا به یک مشاور مالی مراجعه کنید.چرا زنان باید در مورد امور مالی بازتر باشند


چرا زنان باید در مورد امور مالی بازتر باشند

با این حال ، مشکل در پول- مسائل مربوط به این است که خانواده و دوستان ممکن است تمایل کمتری به نگرانی صوتی داشته باشند زیرا آن را ناپسند قلمداد می کند و یا خیلی شخصی.

Vaughan گفت: "پول چیز عجیبی است ،

" غیر معمولی نیست که دیگران توسط خانواده یا همسرشان توسط دیگران گفته نشوند ، زیرا مردم احساس می کنند این یکی از آنها نیست تجارت کنید. "

Tweet This

بیشتر بخوانید: بهترین راه برای تولید وجه نقد از سرمایه گذاری های خود در دوران بازنشستگی چیست؟

نشانه دیگر این است که شما واقعاً از چیزهایی که می خریدید خوشحال نیستید.

"شما می فهمید که ، وقتی من این کار را می کنم ، کنترل نمی کنم."

داستان زیر تبلیغات ادامه می دهد

"من فقط چیزهایی را می خرم که بعد از آن ، وقتی که فروشگاه را ترک می کنم ، از خودم می پرسم ، "چرا من آن را خریدم؟ من حتی آن را دوست ندارم. ""

چگونه می توان از الگوی فقیر خرج کردن

پرده برداشت] خبر خوب این است که با کمک یک درمانگر و یک متخصص مالی ، "همه می توانند طرز فکر پول خود را تغییر دهند." . او رئیس جمهور بیست مالی تناسب اندام است.

او گفت: اولین قدم "ارزیابی از واقعیت" است. این به احتمال زیاد از طرف افراد اطراف شما خواهد بود که نسبت به عادتهای خرج کردن خود ابراز نگرانی می کنند.

"آنچه را که می گویند تخفیف نکنید ، به ویژه اگر همین موارد را از چند نفر بشنوید."استرس را در مورد هزینه های زندگی خود متوقف کنید


استرس را در مورد هزینه های زندگی خود متوقف کنید

پس از حل مشکل موجود ، باید "برنامه ای را تدوین کنید که ممکن است شامل کار با مالی باشد. مربی و یا یک روانشناس ، گفت: "بیست.

" وقتی من با مردم کار می کنم ، ما روی ارزش ها و اهداف آنها تمرکز می کنیم تا بتوانیم طرحی را ایجاد کنیم که مطابق آنچه دوست دارند زندگی آنها باشد. همه باید بر روی آنچه که به ویژه برای آنها مهم است متمرکز شوند. "

برای تغییر چشم انداز خود از هزینه ، بیست توصیه می کند روی سپاسگذاری تمرکز کنید.

داستان زیر تبلیغات ادامه می یابد

بیشتر بخوانید: چقدر سریع باید وام های دانشجویی خود را پرداخت کنید؟ دو کارشناس پول داستانهای خود را با یکدیگر به اشتراک می گذارند

"او گفت:" این یک روش اثبات شده برای تغییر طرز فکر پول شما است. " "با قدردانی از اینکه صبح از خواب بیدار شدید ، به اندازه کافی سالم بود که از رختخواب خود بیرون بیایید ، لباس ، سرپناه و غذا و غیره داشته باشید ، شما شروع به فکر کردن در مورد چیزها می کنید و زندگی شما پر از خیر است."

مرحله آخر تنظیم برنامه در حال حرکت است و در صورت بروز اشتباهات زیاد نگران نباشید.

"تغییرات مثبت ایجاد شده در زندگی خود را بشناسید و بدون اینکه خودتان را کتک بزنید ، دوباره به مسیر خود برگردید. ، "بیست گفت:"

"با خود مهربان باشید … شما اشتباه می کنید."

Tweet This

[email protected]

© 2019 Global News ، بخشی از Corus Entertainment Inc.

.