ویژهصدها نفر از مردم محلی در ماه ژوئیه در ماندالای تجمع می کنند ، خواستار آشکار شدن حقیقت در یک مورد گسترده تماشا شده از تجاوز به کودک در یک مهد کودک نایپیتاو هستند. / Zaw Zaw / The Irrawaddy

توسط سان یامین آونگ 17 اکتبر 2019

YANGON — مردم از اقشار مختلف زندگی در میانمار خواستار دانستن حقیقت در مورد کودک نوپا فقط 2 ساله بودند سال و 11 ماه که پنج ماه پیش در یک مهد کودک خصوصی در نایپیتاو مورد تجاوز قرار گرفت. پلیس به راننده ناظر مدرسه تجاوز به عنف تجاوز كرد. اما بسیاری بر این باورند که راننده ، که در حال حاضر در حال محاکمه است ، یک قلاب قلاب است و گمان می کنند که دو پسر نوجوان از سرپرست مدرسه ، براساس گفته های متعدد قربانی ، مرتکب این جنایت شده اند. این پرونده عصبانیت ملی را برانگیخته است و باعث شده است که بسیاری از مردم به خیابان بروند و انتقاد گسترده ای از نحوه برخورد پلیس با آن را جلب کنند.

در اینجا یک جدول زمانی از وقایع مهم در پرونده ، از جمله برخی بی نظمی هایی که از زمان این پرونده اتفاق افتاده است آورده شده است. برای اولین بار گزارش شده است.

16 مه — دختر در دانشکده مهد کودک Wisdom Hill در پایتخت اداری ، نایپیتاو ، صبح امروز شرکت می کند و آن شب با جراحاتی که پزشکان در یک بیمارستان عمومی به والدینش می گویند به والدینش مطابق با تجاوز جنسی است ، در خانه می رود. 19659004] یک معاینه پزشکی مایع منی را روی بدن دختر می یابد. وی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس HIV در یک دوره 28 روزه پس از قرار گرفتن در معرض بیماری آغاز شده است.

17 مه — مادر شکایت را به پلیس شکایت می کند ، اما پلیس حاضر به فوراً این پرونده را قبول می کند و به او می گوید که برگردد صبح روز بعد.

30 مه — آونگ کیو میو (با نام آونگ جی) ، 29 ساله ، در اولین روز کار خود به عنوان راننده سرپرست دانشکده مهد کودک داو اوومارار هلاینگ ، به ظن تجاوز به دختر دستگیر شد.

تصویر "عدالت برای ویکتوریا" / فیس بوک

ژوئن case این پرونده پس از آن که یک کاربر فیس بوک نوشت ، پستی را نوشت که پلیس را به دلیل عدم اقدام به آن محکوم کرد ، مورد توجه عموم قرار گرفت. همانطور که تأثیرگذار رسانه های اجتماعی خواستار عدالت هستند ، آگاهی عمومی شکل می گیرد. این قربانی جوان با نام مستعار "ویکتوریا" در مبارزات انتخاباتی در رسانه های اجتماعی خواستار عدالت برای وی شد و باعث شد تعداد زیادی از کاربران فیس بوک تغییر تصاویر نمایه خود را به تصویر "عدالت برای ویکتوریا" تغییر دهند. مبارزان می نویسند که ویکتوریا به والدین خود گفت که دو برادر نوجوان به او مورد حمله جنسی قرار گرفته اند و معلمی در مهد کودک از این امر آگاه است.

1 ژوئن School مدرسه Wisdom Hill یک کنفرانس مطبوعاتی در نایپیتاو در میان نگرانی های والدین برای والدین برگزار کرد. ایمنی کودکانشان پس از جزییات این پرونده ویروسی می شود. مقامات مدرسه تأکید می کنند که بسیاری از اتهامات منتشر شده در رسانه های اجتماعی درباره این پرونده صحیح نیست. معاون مدیر مدرسه ، داو کائینگ تازین ، می گوید معلمان و مدرسه می توانند تضمین کنند که این حادثه در داخل مدرسه اتفاق نیفتاده است. حدود 30 والدین در این رویداد شرکت می کنند و بسیاری از پاسخ های مسئولان مدرسه رضایت ندارند.

3 ژوئن — پلیس محلی کنترل کامل تحقیقات را به اداره تحقیقات جنایی (CID) منتقل می کند.

10 ژوئن — در میان عموم ناامیدی از رسیدگی پلیس به این پرونده ، کمپین "عدالت برای ویکتوریا" با صفحه فیسبوک خود راه اندازی شده است.

13 ژوئن W مدرسه Wisdom Hill در بیانیه هایی که در روزنامه ها منتشر شد ، علیه انتشار شایعات و گمانه زنی ها در میان جریان ، هشدار می دهد. تحقیقات پلیس این پرونده همچنین تهدید می کند که علیه هر کسی که باعث شهرت خود شود ، به دعاوی افترا بپردازید.

24 ژوئن – دادگاه پس از بازجویی از CID ، نتوانست شواهد محكمی را علیه وی پیدا كند. یک آزمایش نشان می دهد که شواهد DNA به دست آمده در صحنه جنایت با او مطابقت ندارند.

30 ژوئن father پدر ویکتوریا برای اولین بار مصاحبه رسانه ای در مورد این پرونده می کند. وی می گوید خانواده با هر وسیله قانونی برای به دست آوردن عدالت برای دختر خود تلاش می کند اما می گوید آنها ناامید هستند که با توجه به مکان کوچک و پنجره باریکی از زمان که دختر بدون نظارت در آن قرار داشت ، هنوز مقصر شناخته نشده است.

30 ژوئن – سخنگوی دفتر رئیس جمهور U Zaw Htay در صفحه فیس بوک خود می نویسد که از زمان وقوع این حادثه ، رهبران ایالتی به طور شفاهی به پلیس دستور داده اند تا پرونده را تا زمانی که حقیقت به دست نیاید ، تحقیق کند تا حقیقت کشف شود و سؤال ها در تأخیر در پیگرد قانونی انجام شود.

وزیر اتحادیه رفاه اجتماعی ، امداد و اسکان مجدد U Win Myat Aye در صفحه خود می نویسد که وزارتخانه وی در جستجوی حقیقت در این پرونده با خانواده ویکتوریا همکاری خواهد کرد.

1 ژوئیه government دولت قطع شد. 15 مدرسه مهد کودک در نایپیتاو برای کارکردن بدون مجوزهای مناسب ، از جمله Wisdom Hill.

4 ژوئیه — پلیس مجبور شد راننده آونگ جی را به دلیل تجاوز به عنف تجاوز کند. rt در نایپیتاو. این اقدام به دنبال آزادی وی در اواخر ژوئن است. اتهام مظنون طبق ماده 376 قانون مجازات است. اگر گناهکار شناخته شود ، اونگ جی با حداكثر مجازات حبس ابد روبرو است.

توده های كاربران فیسبوك ظرف مدت چند ساعت با عصبانیت واكنش نشان داده و نسبت به نتیجه گیری پلیس ابراز تردید جدی كردند ، زیرا قربانی گفته بود كه وی توسط دو نوجوان مورد حمله قرار گرفت. برادران والدین آونگ جی مصاحبه های رسانه ای را بر اصرار بر بی گناهی پسرش پس از بازداشت مجدد انجام می دهند.

5 ژوئیه – معاون فرماندهی انتظامی میانمار ، سرلشکر آنگ نائینگ پنج ، با تصمیم پلیس مبنی بر عقب نشینی آونگ جی در همان زمان جلسه مطبوعاتی در Naypyitaw. او به رسانه ها می گوید که اتون گی را بر اساس شواهد مربوطه متهم کرده اند و می افزاید: یک آزمایش بر روی لباس زیر منی پیدا کرده است.

وقتی خبرنگاران خاطرنشان کردند که اونگ جی به عنوان یک آزمایشی آزاد شد ، نشان داد که شواهد DNA بدست آمده در صحنه انجام شده است. معاون رئیس پلیس پاسخ می دهد كه شواهد DNA قابل اعتماد نیست ، زیرا مادر ویكتوریا قبل از اطلاع از آنچه كه برای دختر اتفاق افتاده بود ، لباس دختر خود را در روز تجاوز شستشو داد. او می گوید فرزندان سرپرست مدرسه از سوء ظن خود پاک شده اند زیرا یک آزمایش نشان داد که شواهد DNA با این جفت ارز مطابقت ندارند.

اظهارات معاون رئیس در جلسات مطبوعاتی در رسانه های اجتماعی ویروسی می شود و انتقاد گسترده ای را برای عدم تناقضات و تضادها جلب می کند.

6 ژوئیه — هزاران معترض که پیراهن های سفید پوشیده بودند ، برخی از آنها با كلمات "عدالت برای ویكتوریا" چاپ شده ، به سمت دفتر CID در یانگون می روند تا نارضایتی خود را از اداره پلیس نشان دهند. مورد. معترضین ، تخمین زده می شود که به حدود 6000 نفر برسند ، خواستار عدالت سریع و شفاف در پرونده هستند. تظاهرات تبلیغاتی مشابهی نیز در سایر شهرهای بزرگ مانند ماندالی ، تونگگی ، نایپیتاو و پیای برگزار می شود.

6 ژوئیه – دکتر وین کو کو تین ، یک مقام دولتی – معاون مدیر وزارت بهداشت و ورزش میانمار – که فعالیت هایی را انجام داده است. برای عدالت در این پرونده ، ناسازگاری ها و بی نظمی های این پرونده را در حساب فیس بوک خود ذکر کرده و از مردم خواسته است که کمیسیون مبارزه با فساد اداری را تحقیق کند.

وی برای یافتن حقیقت ، با خانواده مقتول همکاری نزدیکی دارد. درباره پرونده در حال انجام آنلاین.

7 ژوئیه school مدرسه Wisdom Hill بیانیه ای را منتشر کرد که متعهد به همکاری برای افشای حقیقت در این پرونده است. این همچنین بخاطر عدم همکاری با خانواده مقتول قبلاً عذرخواهی می کند.

9 ژوئیه CT فیلم های دوربین مدار بسته از خارج از مدرسه به دست آمده توسط پروکسی نشان می دهد که آونگ جی در تمام دورانی که منتظر بود قبل از ترک تحصیل نشسته باشد. مدرسه این گزارش سوء ظن شهروندان را مبنی بر قاب بندی آونگ سوق می دهد.

10 ژوئیه Daw داو اوومار هلاینگ ، سرپرست مدرسه Wisdom Hill ، برای اولین بار در مصاحبه رسانه ای ظاهر می شود تا از دو پسرش در برابر سوء ظن های مطرح شده علیه آنها دفاع کند.

ژوئیه 10 – پلیس دکتر وین کو کو تین را به موجب ماده 34 (د) قانون معاملات الکترونیکی بخاطر اظهارنظرهای انتقادآمیز درباره تحقیقات این پرونده در صفحه فیسبوک خود "Thetka Moe Nyo" بازداشت کرد. این اظهارات به نظر توهین آمیز برای پلیس است. پس از بازجویی ، این مبارز با وثیقه 10 میلیون کیات (6،631 دلار آمریکا) آزاد می شود.

10 ژوئیه — در صفحه رسمی فیس بوک خود ، نیروی پلیس میانمار اعلام کرد که جمع آوری پول نقد توسط افراد نیکوکار برای کمک به ویکتوریا غیرقانونی است.

"در مرحله اول تحقیق درباره درخواست غیرقانونی وجه نقد به یک حساب بانکی که به بهانه کمک به ویکتوریا افتتاح شد ، پلیس پس از مشخص شدن دارنده حساب Thetka Moe Nyo ، مطابق قانون اقدام خواهد کرد.

پیش از این ، تیم مالی ویکتوریا توضیح داد که این حساب باز شده است به گونه ای که پول های مشارکت شده می توانند برای هزینه های قانونی مورد استفاده قرار گیرند ، تا به والدین مقتول کمک مالی ارائه دهند. در طول محاکمه ، و برای پشتیبانی طولانی مدت از قربانی.

11 ژوئیه — AYA Bank حساب خود را که توسط افراد نیکوکار افتتاح شده برای جمع آوری پول برای کمک به قربانی ، به دستور A ، متوقف می کند. شورای مرکزی پولشویی nti-Money.

12 ژوئیه the در میان خشم عمومی ، بانک بیانیه ای با انتشار عذرخواهی از عموم مردم برای تعلیق موقت حساب را منتشر کرد و می گوید که حساب دوباره بازگشایی شده است. این بانک نامه ای عذرخواهی از U Win Ko Ko Thein ، که این حساب را باز کرده است ، صادر می کند.

15 ژوئیه – دادگاهی در نایپیتاو رسیدگی به پرونده ویکتوریا را آغاز کرد. حدود 100 مبارز در اولین جلسه دادگاه حضور پیدا می کنند.

24 ژوئیه mother مادر ویکتوریا از دادگاه می خواهد تا با ما هنین نو ، معلم کلاس مقتول ، به عنوان مظنون و نه فقط شاهد مهم رفتار کند ، با ادعای این معلم ، حساب های متناقضی را ارائه داد چی شد. این درخواست رد شده است.

"قربانی می گوید که معلم هنین نو در مورد [the sexual assault] می داند ، که او Ko Ko [a general term used by girls to address older boys] را مورد سرزنش قرار داد و او به شستشوی [the victim’s genitals] کمک کرد. به طور دقیق ، قربانی این چهار بار شهادت داد ، بنابراین طرف متضرر از دادگاه خواست كه با هنین نو به عنوان مظنون رفتار كند ، زیرا او اطلاعات را پنهان می كرد. "دادستان داو یوو نو نوگ ، دادستان گفت. معلم هین نو از داشتن اطلاعاتی در مورد تجاوز جنسی در مصاحبه های رسانه ای منکر است.

27 ژوئیه — تهدیدهایی علیه خانواده مقتول در حساب های رسانه های اجتماعی "مع کارا" و "کا کارا مو" تهدید می شود و هشدار می دهد که عکس های ویکتوریا خواهد بود. منتشر شده. مبارزان پاسخ می دهند که آنها آماده شکایت هستند.

اوت. 14 father پدر ویکتوریا یک فیلمبرداری را به دادگاه ارسال می کند که در آن مقتول می گوید که توسط دو برادر نوجوان مورد تعرض جنسی قرار گرفته است. در این ویدئو ، عموی مقتول عکس های خود را از Ma Hnin Nu ، معلم و شاهد دادستانی نشان می دهد که به تجاوزگر پوشش داده است ، نشان می دهد. Ko Ko و Nyi Nyi ، دو پسر نوجوان ناظر مدرسه؛ و آونگ جی وی در پاسخ به این سؤال که چه کسی به او حمله کرده است ، دختر 3 ساله ای ، با مداد به عکس های Ko Ko و Nyi Nyi اشاره می کند و می گوید که آنها مرتکب این جنایت شده اند.

وکیل سوگ Gung داو سو Darli Aung می گوید: "در پرونده ویدیویی او گفت که می خواهد [the two] را بکشد. وی با یک مداد نشان داد [the photos] و از پدرش خواست که [the photos of the two] را لگد بزند. »دادگاه این ویدئو را به عنوان مدرک می پذیرد.

در جلسه دادگاه ، پدر مقتول نیز شهادت می دهد که توسط CID به او گفته شده است. در واژن دخترش پیدا شده بود و در صورت تجاوز به مردی در سن آونگ جی ، دخترش صدمات جدی تری متحمل می شد. پدر همچنین می گوید که وی نمی داند داو عمر هلاینگ دو پسر دارد ، اگرچه یک بازرس CID قبلاً شهادت داده بود که بازرسان به پدر گفته اند که معلم دو پسر دارد – یکی در کلاس 10 و دیگری در کلاس هشتم – که غالبا او را ملاقات می کنند. در محل کار.

اوت. 31 Daw داور Ohnmar Hlaing سرپرست مدرسه در پاسخ به مصاحبه خود با رسانه ها درمورد پرونده داو دارلی آونگ ، نماینده آونگ گی [her former driver] ، تحت عنوان دادخواست حقوق کودک و قانون حمایت از حریم خصوصی و امنیت شهروندان جلسه دادگاه در 14 اوت. اتهام بعدی توسط دفتر وكیل تأیید نشده است.

سپتامبر. 11 — دادگاه از ویکتوریا می شنود. ویکتوریا دو برادر را به عنوان عاملان تجاوز جنسی معرفی می کند. او همچنین می گوید که جوان تر سینه خود را لگد زد و برادر بزرگتر مهبل خود را فشار داد ، وکیل مقتول داووت نو نوگ پس از جلسه دادگاه گفت: علاوه بر این ، دختر می گوید که وقتی عکسی از او نشان داده شده است ، اوونگ گی را نمی شناسد.

"او مانند قبل از این ، او عکس های [the brothers] را انتخاب کرد و گفت که آنها مهبل او را فشار می دهند." به یک پرونده ویدئویی که به عنوان مدرک در 14 اوت به دادگاه ارسال شد.

سپتامبر. 18 deputy معاون رئیس پلیس میانمار ، سرلشکر پلیس آونگ نینگ تورو ، که راننده Aung Gyi متهم جنجالی را به عنوان مجرم در این پرونده متهم کرد ، گفته می شود که وی از سمت خود استعفا داده است. این خبر پس از آن منتشر می شود كه ویكتوریا گفت كه دو برادر نوجوان و نه راننده متهم عامل شهادت تجاوز جنسی در شهادت دادگاه بودند.

سرلشكر آونگ نینگ تورو پلیس گزارش ها را در یك پیام متنی كه از شماره وی به ایرادادیدی فرستاده شده ، انكار می كند.

سپتامبر. 21 Commission کمیسیون مبارزه با فساد میانمار می گوید دو هفته پس از این حادثه درخواستی را از خانواده آسیب دیده دریافت کرده است تا بررسی کند که آیا فساد در تحقیقات این پرونده دخیل است یا خیر. از آنجا که پرونده هنوز در دادگاه است ، کمیسیون گفت که این پرونده را تحت نظر دارد.

سپتامبر. 24 Court دادگاه منطقه دکیخینا تیری نایپیتاو موافقت کرد تا درخواست وثیقه از آونگ جی را در نظر بگیرد. وکیل او ، U Khin Maung Zaw می گوید ، شهادت شاهد "برای اثبات بی گناهی موکل خود" کافی است.

سپتامبر. 25 Daw وکیل داون سو دارلی آونگ آونگ جیی از زمان دومین جلسه رسیدگی در دادگاه در رسانه ها اعلام کرد که وی تحت سایه قرار گرفته است. وکیل دادگستری می گوید که وی پس از جلسه دوم دادگاه دو موتورسیکلت را دید که در حال خیاط کردن او هستند و دو روز بعد یک اتومبیل او را دنبال کرد.

دا سو دارلی آونگ همچنین می گوید که وی در خارج از دادگاه به طور کلامی مورد تهدید قرار گرفته و تحت فشار قرار گرفته است ، اما حاضر به ارائه نیست. جزئیات.

سپتامبر. 25 Court دادگاه شهر پوباتیری دادخواستی را علیه وكیل راننده متهم Aung Gyi ، داو سو دارلی آونگ در دادگاه پذیرفته و وثیقه وی 10 میلیون كیات (63534 دلار) را به وی اعطا می كند.

بیش از 30 وكیل در دادگاه حضور دارند تا حمایت خود را نشان دهند داو سو دارلی اونگ وكیل به خبرنگاران می گوید كه با دعوی روبرو خواهد شد و به دفاع از آونگ جی ادامه خواهد داد. داو سو دارلی اونگ در صورت محکومیت با حبس از چهار ماه تا یک سال زندان روبرو است.

سپتامبر. 26 Daw سرپرست مدرسه داو اومن هلاینگ دادخواست دیگری علیه پدر ، دایی ، عمه و وکیل آنها مقتول داو یوات نو نوگ ارائه می دهد. وکیل راننده Ko Aung Gyi؛ U Khin Maung Zaw ، وکیل مظنون بازداشت شده؛ و دکتر وین کو کو تین (با نام مستعار تتکا موه نئو) ، که با خانواده مقتول در جستجوی عدالت همکاری می کرد ، طبق ماده 101 قانون (2) قانون حقوق کودک.

وی ادعا می کند که خانواده ویکتوریا "غیرقانونی" ارسال کرده اند. ویدئو ، نشان می دهد قربانی با اشاره به تصاویر دو پسرش با استفاده از نام مستعار خود ، به دادگاه (شواهدی که دادگاه پذیرفته است). وی اضافه می کند که وکلا با تکرار ادعاهای دو فرزندش در رسانه ها در مصاحبه ها ، به شأن و منزلت دو پسر وی صدمه وارد کرده و آنها را تحقیر و آزار می دهند. این اتهامات به حبس از چهار ماه تا یک سال به همراه جریمه ها محکوم می شود.

سپتامبر. 28 'شش شبکه وکالت وکلا در پاسخ به دادخواستهای ارائه شده توسط سرپرست مدرسه داو اونمار هلاینگ علیه متهم و وکلای شاکی در پرونده ویکتوریا طبق قانون حقوق کودک بیانیه مشترکی را منتشر کردند. این گروه ها در بیانیه می گویند که این پرونده ها تهدیدی است برای همه وکلای کشور که نماینده موکلان خود در دادگاه ها هستند. آنها می گویند که در پرونده ویکتوریا ، که به سادگی در تلاش برای افشای حقیقت در دادگاه هستند ، درمورد وکلای دادخواست حاضر خواهند شد.

اکتبر. 9 – دادگاه از ستوان پلیس یان Naung سو ، همسر سرپرست مدرسه و دو راننده شاغل در Wisdom Hill خبر دارد. شهادت پلیس با اظهارات آونگ جیی مخالف است.

دفتر Naypyitaw ایرراادی با گزارش دادن به این داستان همکاری کرد.

.