رومیزی به عنوان پذیرش خدمات از پیش فرض VDI پیش بینی می کند ، اما محبوبیت رایانه های میزبانی ابر در حال افزایش است. در اینجا نگاهی به ارائه دهندگان برتر DaaS و خدمات آنها می اندازیم.
    

 دسکتاپ به عنوان یک سرویس (DaaS) رایانش ابری

Getty Images / iStockphoto – اسکنر
                                        

دسک تاپ به عنوان یک سرویس (DaaS) یک زیرساخت دسک تاپ مجازی (VDI) است که در ابر میزبانی می شود و به عنوان یک سرویس اشتراک ، که معمولاً توسط صندلی شارژ می شود ، پرداخت می شود. راه حل های DaaS از یک معماری چند اجاره ای استفاده می کنند که یک نمونه برنامه برای چندین کاربر یا "مستاجر" تحویل داده می شود. ارائه دهنده خدمات شخص ثالث مسئولیت مدیریت زیرساخت های دسک تاپ را به عهده می گیرد.

ویژگی ها و مزایای DaaS

همانند سایر سرویس های ابری ، DaaS یک راه حل جذاب برای شرکت هایی است که از مدیریت سخت افزار خودشان یا در یک مرکز داده های پیش فرض و یا محل جمع آوری دور می شوند. مزایای DaaS می تواند شامل مدیریت آسانتر پچ و به روزرسانی های نرم افزاری ، مهاجرت سریعتر ، تهیه سریع کاربر جدید ، برنامه ریزی و بازیابی بهتر در برابر بلایای طبیعی و بهبود امنیت برنامه و داده ها باشد. هزینه های استقرار و نگهداری سخت افزار مورد نیاز برای اجرای هر دسک تاپ مجازی از هزینه سرمایه (capex) به هزینه عملیاتی (opex) منتقل می شود. کاربران همچنین می توانند با استفاده از یک شبکه رومیزی در طیف گسترده ای از دستگاههای ارائه شده توسط شرکت یا BYOD با استفاده از شبکه یا اتصال اینترنتی ، از DaaS بهره مند شوند.

SEE:
        آغازگر مجازی سازی دسک تاپ
    
(TechReupblic)

علیرغم مزایای آن ، یک بررسی گارتنر در سال 2018 نشان داد که تصویب DaaS هنوز به طور قابل توجهی پایین تر از تصویب VDI ، به ویژه در میان شرکت های بزرگ است. طبق بررسی DaaS گارتنر در سال 2018 ، 75٪ فروشندگان "دارای مشتری با بیش از 1،000 کاربر بودند ، با متوسط ​​بزرگترین مشتری 5،000 کاربر". با این حال ، در همان گزارش ، گارتنر اظهار داشت كه فرض آنها از گزارش DaaS 2016 ، مبنی بر اینكه "تا سال 2019 ، 50٪ از کاربران جدید VDI بر روی سیستم عاملهای DaaS مستقر خواهند شد" ، هنوز ممكن است صحیح باشد زیرا استقرار راه حلهای DaaS كانالیبال شده است. – VDI را در روز کردن تجدید می کند. "

بازار DaaS مطمئناً در سال 2019 شتاب بیشتری را به خود اختصاص داده است ، انتظار می رود مایکروسافت راه حل DaaS خود ، دسک تاپ ویندوز مجازی را بطور کلی در ماه سپتامبر در دسترس قرار دهد ، دسکتاپ های مدیریت شرکت Citrix که در ماه آگوست به دسترس عمومی رسیده اند ، و وزن های سنگین صنعت مانند Dell و مایکروسافت با اعلام همکاریهای ابری و مجازی سازی ، حول محور VMware تمرکز داشت.

ارائه دهندگان برتر DaaS

در اینجا به بسیاری از بازیکنان اصلی دسک تاپ به عنوان یک بازار خدمات و خدمات ارائه شده آنها می پردازیم. ارائه دهندگان خدمات به ترتیب حروف الفبا با نام شرکت ذکر شده اند. نام خدمات دسک تاپ مجازی ارائه دهنده DaaS پس از نام شرکت ذکر شده است. تفکیک کامل سرویس دسک تاپ مجازی DaaS در زیر لیست قرار دارد.

  • خدمات وب آمازون – محل های کاری
  • Citrix – میزهای مدیریت شده
  • Cloudalize – Desktop-as-a-service
  • dinCloud – dinWorkspace
  • Evolve IP
  • Microsoft – Windows Virtual Desktop [19659] فن آوری ها – AnywhereApp
  • VMware – Horizon Cloud

منابع اضافی و بارگیری

خدمات وب آمازون – محل های کاری

aws.amazon.com/workspaces/

سازگاری با ابر عمومی: [194501خدماتوب(AWS)
حداقل مدت: <1 ماه
حداقل صندلی: 1
قیمت گذاری: ماهانه یا ساعتی؛ وابسته به منطقه جغرافیایی

Amazon در سال 2013 و در سال 2016 ، Workspaces را که سرویس اختصاصی دسک تاپ ابری آنها است ، راه اندازی کرد و در سال 2013 آنها قبض صورتحساب را برای دسک تاپ های WorkSpaces اعلام کردند. مشتریان می توانند رومیزی لینوکس یا ویندوز را در مورد طیف گسترده ای از سخت افزارهای مجازی و پیکربندی های ذخیره سازی ارائه دهند. در صورت استقرار دسک تاپ های ویندوز ، شرکت ها می توانند از مجوزهای Windows 7 و Windows 10 Desktop خود استفاده کنند یا بخشی از اشتراک را برای آنها بپردازند.

 آمازون WorkSpaces دسک تاپ به عنوان یک سرویس DaaS

Amazon
                                        

آمازون بسته به سیستم عامل بسته به سیستم عامل ، مجموعه ای از برنامه های پیش فرض را با هر WorkSpace ارائه می دهد. دسک تاپ های لینوکس شامل برنامه هایی مانند LibreOffice ، Firefox و نامه Evolution هستند. دسک تاپ های ویندوز 7 و 10 شامل برنامه هایی مانند Internet Explorer 11 ، Firefox و 7-Zip است. مشتریان همچنین می توانند نسخه های مختلف مایکروسافت آفیس حرفه ای را با هزینه اضافی اضافه کنند یا تصاویر دلخواه خود را بسازند.

WorkSpaces از فرضیه قبل مشتری Microsoft Active Directory (AD) برای مدیریت خط مشی گروه و اعتبار نهایی کاربر پشتیبانی می کند. برنامه های کاربردی می توانند از طریق ابزارهای موجود به دسک تاپ های مجازی اعزام شوند و WorkSpaces به مشتریان امکان می دهد از سرور RADIUS موجود خود برای احراز هویت چند عاملی (MFA) استفاده کنند. کاربران می توانند از طریق برنامه مشتری در رایانه Windows یا Mac ، Google Chromebook ، Apple iPad ، تبلت Amazon Fire ، و رایانه لوحی اندرویدی یا از طریق مرورگرهای Chrome یا Firefox به محل کار خود دسترسی داشته باشند. WorkSpaces از ریشه رمزگذاری و رمزگذاری حجم کاربر پشتیبانی می کند و داده های کاربر را در دستگاه محلی ذخیره نمی کند. Amazon WorkSpaces همچنین گزینه های مختلف انطباق از جمله HIPAA ، PCI DSS و GDPR را محدود نمی کند.

منابع اضافی و بارگیری

Citrix – دسک تاپ های مدیریتی

www.citrix.com/products/citrix-managed-desktops/

سازگاری با ابر عمومی: لاجورد
حداقل : 1 ماه
حداقل صندلی ها: 25
قیمت گذاری: ماهانه یا مدت (1 تا 5 سال)

دسک تاپ از راه دور طولانی ، باریک مشتری و ارائه دهنده مجازی Citrix را منتشر کرد دسکتاپ به عنوان یک راه حل خدمات ، دسکتاپ های مدیریتی Citrix (CMD) ، در دسترس عموم در آگوست 2019. این شرکت قبلاً از طریق DaaS از طریق برنامه ها و دسک تاپ های مجازی Citrix (CVAD) پیشنهاد داده بود ، اما این راه حل شرکت ها را ملزم به برخورد با فروشندگان متعدد کرد. دسکتاپ های مدیریت شده Citrix به گونه ای طراحی شده است که یک نسخه ساده CVAD و "سرویس کلید در دست" است که در آن تمام هزینه ها مستقیماً به Citrix پرداخت می شوند.

 دسکتاپ های مدیریت شده Citrix Desktop-as-a-DaaS "data-original =" https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/09/03/da396a07-30f9-4b78-b796- 0fe965876d78 / تغییر اندازه / 770x / 244e979a6564ad06961bce64757b27dc / image3.png

Citrix
                                        

CMD از دسک تاپ مجازی Microsoft Windows برای ارائه دسک تاپ های مجازی میزبان در Microsoft Azure IaaS (محاسبه ، ذخیره و شبکه) استفاده می کند و توسط Citrix اداره می شود. مشتریان می توانند انواع دستگاه های ویندوز را ارائه دهند ، از جمله: Windows 10 Enterprise ، Windows 10 EVD (Enterprise Virtual Desktop) Multi-Session و Windows Server 2016 (با RDSH). سیستم عامل و مجوزهای برنامه را می توان از طریق اشتراک Citrix پرداخت کرد یا مشتریان می توانند از مجوزهای موجود خود را از طریق برنامه Bring Your Own License (BYOL) استفاده کنند. CMD انواع گزینه های تأیید هویت AD را ارائه می دهد و از دسکتاپ های دارای دامنه پیوسته و غیر دامنه ای پشتیبانی می کند.

Citrix گزینه های قیمت گذاری ماهانه و مدت (1 تا 5 سال) را برای CMD ارائه می دهد. مشتریان می توانند انتظار داشته باشند برای حداقل 25 کاربر برای هر کاربر در هر ماه 30 CMD پرداخت کنند. در ارائه CMD در رویداد Synergy خود در ماه مه 2019 ، Citrix مبلغ 30 پوند قیمت ماهانه برای دسک تاپ های مدیریت را به شرح زیر تقسیم کرد:

  • 16 دلار (برای هر کاربر در هر ماه) برای دسک تاپ های مدیریت شده Citrix
  • 6.25 دلار (در ماه) برای مایکروسافت مجوزها (تحت BYOL شارژ نمی شوند)
  • 5 دلار (برای هر کاربر در هر ماه) حداقل برای تعهد مصرف (مدیریت بار کار)

منابع اضافی و بارگیری

Cloudalize – Desktop-as-a-service

www.cloudalize.com

سازگاری با ابر عمومی: N / A
حداقل مدت: 1 ماه
حداقل صندلی: 1
قیمت گذاری: ساعتی یا ماهانه

Cloudalize مستقر در بلژیک ، یک راه حل DaaS را برای کارمندان دانشکده و دانش فقط در EMEA و یک راه حل برای کاربران برق (مهندسین ، معماران و غیره) در سطح جهان فراهم می کند. اشتراک ها هزینه مجوزهای سیستم عامل را شامل می شود ، اما مشتریان به مجوزهای کاربردی خودشان نیاز دارند. براساس گزارش گارتنر در سال 2018 ، این شرکت "با استفاده از زیرساختهای Citrix و اختصاصی" میزبان مراکز داده خود است و "همه مکانهای کاری باید یک ویندوز 10 را روی سرور ویندوز 2016 اجرا کنند." از آگوست 2019 ، قیمت Cloudalize DaaS 79 دلار در هر ماه برای هر دسکتاپ شروع می شود.

dinCloud – dinWorkspace

سازگاری ابر عمومی: N / A
حداقل مدت: 1 ماه
حداقل صندلی ها: 5
قیمت گذاری: [19459245] ماهانه

www.dincloud.com

راه حل dinCloud dinWorkspace DaaS به مشتریان امکان می دهد دسک تاپ های مجازی را که در سخت افزار در مراکز داده dinCloud مستقر در ایالات متحده میزبان هستند فراهم کند. به گفته dinCloud ، این مراکز داده "مطابق با SOC 1 Type II ، و SOC 2 Type II ، ISO 27001 ، NIST 800-53 / FISMA و PCI سازگاری را حفظ می کنند." مشتریان می توانند انواع میزهای ویندوز و / یا لینوکس را که از طریق ابزارهای اختصاصی مبتنی بر Citrix ، مبتنی بر مایکروسافت یا آنها مدیریت می شوند فراهم کنند.

تکامل IP

www.evolveip.net

سازگاری با ابر عمومی: N / A
حداقل مدت: 12 ماه
حداقل کرسی: 25
قیمت گذاری: ماهانه

شرکت خدمات ابر Evolve IP راه حل DaaS خود را با استفاده از VMware View و PC-over-IP (PCoIP) ارائه می دهد. دسک تاپ های مجازی ویندوز Evolve IP از انواع نقاط پایانی از جمله رایانه های Windows و Mac ، مشتریهای نازک ، IOS ، Android ، دستگاههای ChromeOS یا مرورگرهای وب که HTML5 را پشتیبانی می کنند قابل دسترسی است. IP Evolve از پشته های VMware و Citrix پشتیبانی می کند و ماشین های مجازی در مراکز داده مستقر در ایالات متحده آمریکا شرکت می کنند. به عنوان یک شریک مجاز میزبانی چند رسانه ای مجاز (QMTH) با مایکروسافت ، IP Evolve می تواند از نسخه های کامل Office 365 و دسترسی Exchange پشتیبانی کند. Evolve IP طیف وسیعی از گواهینامه های انطباق و امنیت از جمله SOC2 ، HIPAA ، HITRUST CSF و PCI DSS را ارائه می دهد.

www.itopia.com

سازگاری ابر عمومی: Google Cloud
حداقل مدت: 12 ماه (1 تا 3 سال قرارداد مذاکره)
حداقل کرسی ها: 5- 10 VMs
قیمت گذاری: بصورت ساعتی صورتحساب ماهانه به ماه

تأسیس شده در سال 2013 ، itopia یک نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) راه حل به نام Cloud Automation Stack (CAS) ارائه می دهد. ابزار اختصاصی اتوماسیون و ارکستراسیون اختصاصی شرکت به طور انحصاری با کار می کند
        Google Cloud Platform (GCP)
    
. با استفاده از CAS ، مشتریان می توانند بار کاری ، دسک تاپ های مجازی ، سرورهای مجازی و برنامه های مجازی را در یک محیط GCP مستقر و مدیریت کنند. از طریق رابط وب CAS ، سرپرستان IT "می توانند تمام جوانب DaaS را در زیرساختهای سرور مایکروسافت ویندوز و همچنین Google Cloud Compute Engine مدیریت کنند." دسک تاپ های مجازی CAS می توانند از ویندوز 8.1 یا ویندوز 10 پشتیبانی کنند. itopia همچنین می تواند تصاویر ویندوز سرور موجود در Google Cloud از جمله ویندوز سرور 2012 R2 ، 2016 و 2019 را فراهم کند. کاربران نهایی می توانند از طریق دستگاههای پشتیبانی از RDP ، RemoteFX ، به دسک تاپ های مجازی خود دسترسی پیدا کنند. فیدهای RemoteApp یا مرورگر HTML5 ، مانند لپ تاپ / دسک تاپ ویندوز و macOS ، دستگاه های iOS و Android ،
        Chromebooks
    
و Chromeboxes ، و مشتری های نازک.

حداقل تعداد صندلی های کاربر نهایی وجود ندارد ، اما استقرار های خودکار از طریق CAS حداقل به پنج تا ده ماشین مجازی احتیاج دارند. اگر مشتری تعداد مشخصی از صندلی های کاربر را ارائه ندهد ، به نظر می رسد که صندلی های صندوق های VM را برای آنها پرداخت می کنند. در اصل ، مشتریان برای تعداد سرورها یا صندلی هایشان صورتحساب می گیرند ، هر کدام بیشتر باشد. مشتریانی که از طریق GCP Market ثبت نام می کنند و هر روز به صورت ماهانه برای واحدهای خود (صندلی یا سرور) صورتحساب می دهند. وقتی صحبت از سیستم عامل و مجوزهای کاربردی می شود ، کلیه مجوزهای شخص ثالث باید توسط مشتری ارائه شود ، زیرا VM در حساب Google Cloud خود مشتری اجرا می شود.

azure.microsoft.com/en-us/service/ virtual-desktop /

سازگاری ابری عمومی: Microsoft Azure
حداقل مدت: N / A
حداقل صندلی: N / A
قیمت گذاری: N / A

که به طور رسمی در Microsoft Ignite 2018 رونمایی شد ، Windows Virtual Desktop (WVD) (سابقاً با عنوان "Windows 10 Enterprise for Session Remote" و "Windows 10 Enterprise for Desktop Virtual") به شرکتها این امکان را می داد تا دسک تاپ های ویندوز میزبان در ابر Azure مایکروسافت را اجرا کنند. سکو. در آگوست سال 2019 ، مایکروسافت اعلام کرد که WVD "ویژگی کامل" است اما هنوز تاریخ در دسترس بودن عمومی (GA) اعلام نکرده است. پیش نمایش عمومی WVD از مارس 2019 موجود است. طبق گفته مری جو فولی ، ZDNet ، "این ممکن است قبل از پایان سپتامبر 2019 اتفاق بیفتد."

 دسک تاپ مجازی Microsoft Windows Desktop-as-a-DaaS "data-original =" https://tr4.cbsistatic.com/hub/i/r/2019/09/03/ce04e7ca-bd7c-4721-a2de -a967c63d15cf / تغییر اندازه / 770x / f0051a7309ba496218c5525560db2f05 / image1.jpg

مایکروسافت
                                        

با استفاده از WVD ، مشتریان می توانند ویندوز 7 یا 10 ماشین مجازی را که دارای Office 365 ProPlus و برنامه های شخص ثالث هستند ، تهیه کنند. پس از پایان پشتیبانی رسمی برای ویندوز 7 در ژانویه سال 2020 ، شرکت ها هنوز هم می توانند بدون پرداخت هزینه برای به روزرسانی های امنیتی طولانی مدت ، به مدت سه سال میزبان VMware Windows 7 باشند. شرکتهایی که از خدمات دسک تاپ از راه دور (RDS) استفاده می کنند ، می توانند دسک تاپ و برنامه های راه دور موجود در ویندوز سرور خود را به Azure انتقال دهند.

شرکت های دارای مجوز واجد شرایط Windows یا Microsoft 365 ، با پرداخت هزینه محاسبات ، ذخیره سازی و منابع شبکه ای که برای میزبانی هر ماشین مجازی استفاده می شود ، به دستگاه های WVD دسترسی پیدا می کنند. از آگوست سال 2019 ، مایکروسافت قیمت های پیش نمایش WVD را برای سناریوهای مختلف بار کاری منتشر کرده بود ، اما برای کاربران در هر ماه قیمت خاصی ندارد.

منابع اضافی و بارگیری

MTM Technologies – AnywhereApp [19659006]whereapp.com

سازگاری با ابر عمومی: AWS ، مایکروسافت لاجورد ، CenturyLink ، Oracle [196590249] حداکثر: 12 ماه (36 ماه برای بهترین قیمت گذاری)
حداقل صندلی ها: 50
قیمت گذاری: ماهانه

MTM Technologies یک شرکت خدمات فناوری اطلاعات است که مشاوره فنی و مدیریت زیرساخت ها را در مناطقی ارائه می دهد ، از جمله به عنوان ابر ، مجازی سازی و طراحی / مدیریت مرکز داده. در سال 2017 ، MTM AnywhereApp ، راه حل "فضای کاری به عنوان سرویس" را راه اندازی کرد که به شما امکان می دهد دسک تاپ های مجازی ویندوز 7 یا ویندوز 10 را با پشتیبانی از انواع برنامه های مهم سازمانی مانند برنامه هایی از جک هنری و همکاران و OpenText مستقر کنید. ، نرم افزاری بهره وری مانند Office 365 و Google G Suite و راه حل های مبتنی بر ابر از ارائه دهندگان مانند Salesforce و Adobe. میزبانی را می توان از طریق یک ابر خصوصی ، مرکز داده از پیش فرض ، محل جمع آوری ، AWS ، لاجوردی یا CenturyLink تهیه کرد. MTM می تواند طیف کاملی از پشته های مجازی سازی از Citrix VMware و Microsoft را پشتیبانی کند. MTM می تواند مجوزهای نرم افزاری را برای محصولات مایکروسافت ، سیتریکس و VMware به صورت ماهانه به ماه ارائه دهد ، یا مشتریان می توانند در صورت استفاده از محیط مستقل ، مجوزهای خود را ارائه دهند. کاربران می توانند از طریق انواع نقاط پایانی از جمله رایانه های ویندوز و مکینتاش ، دستگاه های iOS و اندرویدی و مشتریهای نازک از شرکتهایی مانند IGEL و Dell به مکانهای کاری مجازی AnywhereApp دسترسی پیدا کنند. MTM دارای مجوز هر دو مورد HIPAA و SOC2 Part 1 است.

VMware – Horizon Cloud

www.vmware.com/products/horizon-cloud-virtual-desktops

سازگاری با ابر عمومی: IBM Cloud ، Microsoft Azure
حداقل ماه
حداقل صندلی ها: 1
قیمت گذاری: ماهانه

راه حل Horizon Cloud DaaS VMware به شرکت ها امکان می دهد دسک تاپ های مجازی ویندوز را با استفاده از زیرساخت های موجود Microsoft Azure یا IBM Cloud خود مدیریت VMware تهیه کنند. زیر ساخت. VMware دو نوع اشتراک Horizon Cloud ارائه می دهد … "برای هر کاربر مشخص شده" (برای کاربرانی که به دسک تاپ اختصاصی مجازی نیاز دارند) یا "در هر اتصال همزمان" (برای دسک تاپ های مجازی که توسط چندین کاربر به اشتراک گذاشته می شوند). Horizon Cloud با مشتریان IBM Cloud ، هم مجوز کاربر Horizon Cloud و هم ظرفیت IBM Cloud را از VMware خریداری می کند. Horizon Cloud در مشتریان مایکروسافت لاجورد مجوز کاربر Horizon Cloud را از VMware خریداری می کند و ظرفیت Microsoft Azure را از مایکروسافت خریداری می کند.

شركت VMware ، مانند Citrix ، قصد دارد از دسک تاپ مجازی Microsoft Windows پشتیبانی کند. با این حال ، شركت Unlited Citrix ، VMware گفته است كه هیچ برنامه فعلی برای تبدیل شدن به ارائه دهنده راه حل Microsoft Cloud (CSP) را ندارد و بنابراین مجوز مایکروسافت یا ظرفیت مایکروسافت لاجورد را دوباره به فروش نمی رساند. مشتریان باید مجوزهای نرم افزاری مایکروسافت و ظرفیت لاجوردی خود را خریداری کنند.

منابع و بارگیری های اضافی

به روز رسانی 9/29/2019: اطلاعاتی درباره ارائه دهندگان اضافی DaaS اضافه كرد.

افشای شرکت های وابسته: وقتی از طریق سایت ما یا یکی از بارگیری های ما از طریق یک خرده فروش یا فروشنده کلیک می کنید و یک محصول یا خدمات خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون های وابسته کسب کنیم. این به پشتیبانی از کار ما کمک می کند ، اما بر آنچه ما پوشش می دهیم یا چگونه تأثیر نمی گذارد ، و تاثیری در قیمت شما نمی گذارد.