مدیر عامل MyPayrollHR دستگیر شد و به کلاهبرداری 70 میلیون دلاری – Krebs on Security اعتراف کرد


در اوایل این ماه ، کارمندان در بیش از 1000 شرکت پس از غایب مدیرعامل ارائه دهنده کارمزد ابری خود با پرداخت 35 میلیون دلار دستمزد و سپرده های مالیاتی از مشتریان ، یک یا دو فقره وجهی را که از حساب های بانکی کسر شده از حساب های بانکی خود داشتند ، دیدند. روز دوشنبه ، مدیرعامل دستگیر شد و گویا اعتراف كرد كه این انحراف آخرین ناامیدكننده بازی پوسته مالی است كه طی چند سال 70 میلیون دلار برای او درآمد.

Michael T. Mann ، مدیرعامل 49 ساله از کلیفتون پارک ، مستقر در نیویورک MyPayrollHR ، این هفته بازداشت شد و به اتهام کلاهبرداری در بانک. در پرونده های دادگاه ، محققان اف بی آی گفتند كه من در زیر سؤال از این موضوع اعتراف كرد كه در اوایل ماه سپتامبر – در آستانه یك روز بزرگ حقوق و دستمزد – وی حدود 35 میلیون دلار بودجه به مشتری خود برای پوشش سپرده های حقوق و دستمزد كارمندان خود و حساب های مالیاتی خود را به حساب بانك شخصی خود هدایت كرد.

پس از آن شیرین کاری ، دو بانک مختلف که با شرکت های مختلف مان کار می کنند ، آن حساب های شرکت ها را مسدود کردند تا از انتقال یا برداشت وجوه جلوگیری کنند. این اقدام باعث ایجاد زنجیره ای از وقایع شد که باعث شد موسسه مالی دیگری که به MyPayrollHR پردازش پرداخت کمک می کند به طور خلاصه تقریباً 26 میلیون دلار از حساب های متعلق به کارمندان در بیش از 1000 شرکت که از MyPayrollHR استفاده می کنند ، خارج کند.

در همان زمان ، MyPayrollHR ارسال کرد. یک پیام (به تصویر بالا مراجعه کنید) به مشتریانی که می گویند خاموش است و مشتریان باید روش های بدیل برای پرداخت کارمندان و پردازش حقوق و دستمزد را پیدا کنند.

در شکایت کیفری علیه مان (PDF) ، یک اف بی آی نیویورک گفت. مدیر عامل شرکت تصدیق كرد كه از سال 2010 یا 2011 شروع به وام گرفتن مبالغ زیادی از بانكها و شركتهای تأمین مالی تحت تعقیبات دروغین كرده است.

"در حالی كه اظهار داشت MyPayroll قانونی است ، وی به ایجاد شركت های دیگری كه هدفی غیر از این نداشتند اعتراف كرد. مورد استفاده در کلاهبرداری؛ با تقلب به بانک ها و شرکت های تأمین کننده مالی که شرکت های جعلی وی مطالبات قابل قبولی را در اختیار آنها قرار داده است ، اظهار داشت. و وام و اعتبار اعتباری با وام گرفتن در برابر این مطالبات غیر موجود. "

" مان تخمین زد که حدود 70 میلیون دلار کلاهبرداری به دست آورده است که بازپرداخت نکرده است. وی ادعا کرد که وی در پاسخ به فشارهای تجاری و مالی مرتکب کلاهبرداری شده است و تقریباً از همه وجوه بدست آمده کلاهبرداری برای حفظ مشاغل خاص و خرید و شروع مشاغل جدید استفاده می کند. وی همچنین به عنوان بخشی از طرح کلاهبرداری اعتراف کرد که چک های بین بانك آمریكا و پایونیر [Savings Bank] را انجام می دهد. "

چك كردن عمل غیرقانونی نوشتن چك از حساب بانكی بدون بودجه کافی و واریز آن به دیگری است. حساب بانکی ، توضیح می دهد MagnifyMoney.com. "بنابراین ، شما قبل از پاک شدن چک اصلی ، پول را از آن حساب دوم خارج می کنید."

Kiting همچنین به عنوان استفاده از "float" شناخته می شود ، یعنی مقدار زمان بین شخصی که چک را تحویل می دهد. پرداخت و هنگامی که به بانک فرد دستور داده می شود وجوه را از حساب خارج کند.

بزرگنمایی پول بیشتر توضیح می دهد:

"به عنوان مثال بگویید که خودتان مبلغ 500 دلار را از حساب حساب چک می کنید. الف ، و واریزی که به حساب حساب B می پردازد – اما مانده حساب چک A فقط 75 دلار است. سپس ، شما فوراً 500 دلار را از حساب حساب B. برداشت می کنید. این چک کردن ، نوعی کلاهبرداری است که از بودجه غیر موجود در یک حساب چک یا نوع دیگری از حساب بانکی استفاده می کند. برخی از طرح های چک کردن ، از چندین حساب در یک بانک واحد استفاده می کنند ، و طرح های پیچیده تر چندین موسسه مالی را شامل می شوند. "

" در یک سناریوی پیچیده تر ، فرد می تواند حساب های بانکی A و بانک B را باز کند ، در ابتدا 500 دلار واریز کند. به بانک A و هیچ چیز در بانک B. پس از آن ، آنها می توانند برای حساب 10،000 دلار چک با حساب A بنویسند و آن را به حساب واریز کنند. B. Bank B بلافاصله حساب را اعتبار می دهد ، و در زمانی که ممکن است بانک B را چک کند ( به طور کلی حدود سه روز کاری) ، کلاهبردار چک بانکی 10،000 دلاری را با بانک B می نویسد ، که برای پوشش اولین چک ، به بانک A واریز می شود. این امر می تواند ادامه یابد ، با این که کسی چک می کند بین بانک ها که هیچ بودجه واقعی وجود ندارد ، با این وجود بانک معتقد است که پول واقعی است و به اعتبار حساب های خود ادامه می دهد. "

دولت ادعا می کند که مین میلیون ها دلار در چک های بین حساب های خود را در دست داشت. در Bank of American and Pioneer از اول اوت 2019 تا 30 آگوست 2019.

بیش از یک دهه ، MyPayrollHR با خدمات مالی Cachet مستقر در کالیفرنیا برای پردازش سپرده های حقوق و دستمزد برای کارمندان مشتری MyPayrollHR همکاری کرد. هر هفته دیگر ، مشتریان MyPayrollHR وجوه حقوق و دستمزد خود را به یک حساب نگهدارنده که توسط Cachet اداره می شود واریز می کنند ، که این امر می تواند مبلغ پرداخت را به حساب های بانکی کارمند مشتری MyPayrollHR بدهد.

اما وقتی مان مان 26 میلیون دلار سپرده های کارمزد مشتری را از Cachet به حساب خود هدایت کرد در بانک Pioneer ، حساب حساب خالی Cachet برای پرداخت حقوق و دستمزد پرداخت می شود. كاچ به سرعت آن سپرده‌ها را معكوس كرد و باعث شد كه يك يا دو دوره دستمزد ارزش حقوق از حساب بانكي براي كاركنان شركتهايي كه از MyPayrollHR استفاده كرده بودند كاهش يابد.

اين عمل باعث شد تا بسياري از شركتهاي تحت تاثير و كارمندانشان عصباني شود.

طبق گفته دادستان های نیویورک ، پایونیر بزرگترین طلبکار مان بود.

"مان اظهار داشت که موضوع حقوق و دستمزد جمع شده است. با تصمیم وی برای پیگرد پرداخت حقوق و دستمزد مشتریان MyPayroll به جای مستقیم به Cachet ، به حساب کاربری در Pioneer دسترسی داشت. "» نوشت نماینده ویژه FBI متیو جی. وبی . وی گفت: "او این کار را کرد تا به طور موقت مبلغ پولی را که به Pioneer بدهکار بود ، کاهش دهد. هنگامی که پایونیر حساب های مان را مسدود کرد ، آن هم (ناخواسته) حرکت پرداخت حقوق و دستمزد مشتریان MyPayroll به Cachet را متوقف کرد. (NatPay) – شرکت مستقر در فلوریدا که دارایی های مالیاتی را برای مشتریان MyPayrollHR نگه می دارد. NatPay گفت بیمه آن باید به خسارتهای وارد شده هنگام تأسیس بانکهای MyPayrollHR کمک کند که حسابهای شرکت را مسدود کرد.

سوابق دادگاه حاکی است که مان هنوز شکایتی را وارد نکرده است ، اما به وی دستور داده شد امروز با وثیقه 200000 دلاری آزاد شده توسط یک خانه خانوادگی و دو وسیله نقلیه گذرنامه وی نیز ضبط شد.برچسب ها: Michael T. Mann، mypayrollHR

می توانید تا انتها رد شوید و نظر دهید. در حال حاضر اجازه برقراری ارتباط به شما داده نمی شود.