یک استراتژی پیچیده سرمایه گذاری که توسط کارگزاران بورس در معرض ریسک کم قرار گرفته است

            UBS Group AG


UBS 0.80٪

باعث بازگشت سرمایه ای از مشتریان واحد اوراق بهادار خود شده است.

این استراتژی با عنوان Yield Enhancement Strategy یا YES حداقل 60 میلیون دلار در تولید داشته است. به گفته وكیل برای سرمایه گذاران ، ضرر و زیان برای مشتریان و بیش از دوازده شکایت مشتری.

این استراتژی شامل استفاده از چندین گزینه گزینه ای و وام گرفتن ، با توجه به مواد بازاریابی ، و در صورت تشدید نوسانات در بازارهای سهام و اوراق بهادار بود. سال گذشته بیانیه حساب مشتری نشان می دهد تنها در یک ماه اواخر سال گذشته ، این استراتژی زیان هایی بالغ بر 13٪ داشته است.

تیم UBS که نظارت بر YES را داشت ، 5 تا 6 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت داشت ، این پرونده ها را نشان می دهد.

سخنگوی UBS گفت فواید و خطرات استراتژی به روشنی برای سرمایه گذاران افشا شده است.

نظرات خود را

به اشتراک بگذارید] چه درسهایی را می توانید از استراتژی YES UBS بکشید؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

"مشتریانی که در این استراتژی شرکت کرده اند با نوشتن تأیید کردند که تحرکات قابل توجه در بازار می تواند منجر به ضرر شود و آنها نباید در این استراتژی شرکت کنند مگر اینکه برای بالقوه ضررهای بزرگ آماده شوند." بیانیه. سخنگوی افزود: تنها درصد کمی از مشتریانی که در این برنامه سرمایه گذاری کرده اند ادعاهای داوری را بر روی آن ثبت کرده اند.

مواد بازاریابی UBS اظهار داشتند که این برنامه در صدد محدود کردن قرار گرفتن در معرض حرکت های شدید بازار است.

سوابق داوری نشان می دهد که در سال 2015 گروهی را آغاز کردند و استراتژی را برای سایر نمایندگان فروش در سراسر شرکت در سال 2015 آغاز کردند. از طریق سخنگوی UBS ، کارگزاران از اظهار نظر خودداری کردند.

ضرر استراتژی خطرات شرط بندی های مالی را در دوره های افزایش نوسانات در بازار برجسته می کند. استراتژی YES به طور معمول شامل چهار معامله گزینه های مختلف است – مربوط به شاخص سهام زیرین ، مانند S&P 500 — با قیمت های مختلف اعتصاب اما با همان تاریخ انقضا. قیمت اعتصاب می تواند نقطه‌ای باشد که صاحب گزینه «فراخوانی» بتواند آن را بخرد یا صاحب گزینه "put" بتواند امنیت زیربنایی را بفروشد.

فروش کوتاه مدت ، "خارج از -money »یک شاخص را قرار می دهد و فراخوانی می کند – وضعیتی که قیمت زیرین شاخص در حد و یا بهتر از قیمت اعتصاب گزینه نباشد – با خرید کوتاه مدت معاملات زیر بازار و تماس های فوق بازار همراه شد. این شاخص برای کاهش ریسک ، مواد بازاریابی UBS نشان می دهد.

هنگامی که S&P 500 نسبتاً پایدار بود ، به عنوان مثال ، گزینه ها بازدهی مثبتی ایجاد کردند ، اما وقتی این شاخص غرق شد ، ضررها به وجود آمد. از آنجا که استراتژی استفاده از وجوه وام گرفته شده – به همان میزان که 5 دلار برای هر دلار که توسط مشتری در نظر گرفته شده است وام گرفته شده است – سرمایه گذاری می شود ، سرمایه گذاران مجبور می شدند که پول بیشتری را اضافه کنند یا وقتی معاملات در مقابل آنها قرار گرفت ، موقعیت های خود را با ضرر به فروش می رسانند. 19659016] خانم. پولینی در آپارتمان خود در استمفورد ، کانکورد


عکس:
            

        عکاسی جولی بیدول برای وال استریت ژورنال
          

شرری پولینی ، که از سه فرزند و یک مادر پشتیبانی می کند و تجربه کمی در زمینه سرمایه گذاری دارد ، در مارس 2017 3 میلیون دلار به برنامه YES وارد کرد. وی پرونده داوری را علیه UBS تشکیل داده است و ادعا می کند که کارگزارش او را از خطرات توصیه نمی کند. در سرمایه گذاری او می گوید 750،000 دلار از دست داد.

خانم. پولینی ، 60 ساله ، و چندین مشتری دیگر UBS گفتند که کارگزارانشان به آنها گفتند که استراتژی سرمایه گذاری سابقه طولانی و محکمی دارد. خانم پولینی گفت که کارگزارش ، رابرت پرلمن ، به او گفت که این استراتژی دارای سابقه 17 ساله و بدون خسارت است. "او گفت:" اگر جهان فردا به پایان رسید ، شما تنها با هر پول دیگری باقی خواهید ماند ، "" خانم پولینی یادآوری می کند.

در مورد این مبادله سؤال کرد ، UBS امتناع کرد که آقای پرلمن را در دسترس قرار دهد.

هنگام فروش استراتژی پیشرفت ، کارگزاران UBS بر مشتری های ثروتمند این شرکت متمرکز شدند. سخنگوی شرکت تأیید کرد که این برنامه را به مشتریانی ارائه می دهد که ارزش خالص آنها حداقل 5 میلیون دلار باشد ، نه یک آستانه غیرمعمول برای سرمایه گذاری های پیچیده یا بسیار با اهرم.

خانم. به گفته ژاکوب زمانیسکی ، وکیل اوراق بهادار در نیویورک که نماینده خانم پولینی و سایر مشتریان UBS است ، به پولینی 1.75 درصد سرمایه گذاری داده شده است. هزينه هاي بالاتر از 1٪ براي سرمايه گذاران ثروتمند ، عموماً شيب در نظر گرفته می شود.

سخنگوی UBS از افشای کمیسیون برنامه های ایجاد شده برای کارگزاران شرکت خودداری کرد.

طی یک دهه گذشته ، تنظیم کننده ها حداقل به نقض اوراق بهادار UBS مراجعه کرده اند. نه بار ، پرونده های کمیسیون بورس و اوراق بهادار نشان می دهد. بسیاری از امور مربوط به سرمایه گذاران انفرادی است که هنگام خرید محصولات UBS تخصصی و پیچیده آسیب دیده اند. در همه موارد ، UBS با تنظیم کننده ها تسویه حساب کرد ، نه ادعا کرد و نه ادعاها را تکذیب کرد.

سخنگوی UBS از اظهارنظر درباره اقدامات نظارتی خودداری کرد.

اطلاعات جمع آوری شده توسط مفسران داوری اوراق بهادار ، دوره ای با تمرکز بر روند کالاها و اوراق بهادار. داوری ، نشان می دهد که در بین مشتریان شرکتهای برتر کارگزاری ، مشتریان UBS بالاترین میزان نرخ برنده را در موارد مصوب خود در سالهای اخیر داشته اند.

به عنوان مثال در سال 2015 ، مشتریان UBS در نیمی از موارد شنیده شده علیه این شرکت غالب بودند. این رقم در سال 2016 به 52٪ و در سال 2017 به 58٪ افزایش یافت ، جدیدترین ارقامی که داده ها در دسترس است.

به بنویسید گرتچن مورگنسون در [email protected]

کپی رایت © 2019 داو جونز و شرکت ، شرکت کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

.